Regulamin

Informacje ogólne
 
1.Sklep internetowy PortaArt dostępny pod adresem www.portaart.pl  prowadzony jest przez firmę PortaArt Jarosław Jóźwiak z siedzibą w Poznaniu przy ul. Bełchatowskiej 22,  60-161 Poznań wpisaną do Rejestru Działalności Gospodarczej prowadzonym przez Urząd Miasta Poznania pod numerem 27618/200/S, NIP 777-132-39-92, Regon 639842307 zwaną dalej Sklepem.
2. Sprzedaż odbywa się poprzez Internet w formie umowy zawieranej na odległość, pomiędzy zamawiającym - zwanym dalej Klientem, a sklepem internetowym portaart.pl.
3. Firma przyjmuje, że Klient ma pełne prawa do dostarczonych materiałów i nośników.
4. Wszelkie znaki handlowe, logo oraz znaki  użyte w witrynie stanowią własność marki "PortaArt". Przetwarzanie, modyfikacja lub wykorzystanie na jakimkolwiek innym polu eksploatacji jest niedopuszczalne.
5. Korzystanie ze sklepu portaart.pl oznacza akceptację niniejszego regulaminu.
 
Zamówienia
 
1. Zamówienia na towary oferowane w Sklepie internetowym przyjmowane są za pomocą formularza z koszykiem zakupów na stronie finalizacji zamówienia lub telefonicznie (61-861-0017 w dni robocze od 8 do 17).
2. Nieprawidłowo wypełnione formularze zamówień nie będą rozpatrywane i realizowane.
3. Przy każdym produkcie podany jest czas realizacji zamówienia, o jego zmianie Klient każdorazowo jest powiadamiany telefonicznie lub mailowo.
4. Przyjęcie zamówienia do realizacji rozpoczyna się w chwili wpływu należności na konto Sklepu (w przypadku płatności przelewem) lub w chwili potwierdzenia zamówienia (telefonicznie lub mailowo)
5. Przyjęcie przez sklep internetowy każdego złożonego zamówienia jest potwierdzane drogą telefoniczną lub e-mailową przez pracownika sklepu internetowego. Pierwsze potwierdzenie wysyła automatycznie nasza strona i jest ono czysto informacyjne potwierdzające poprawność wypełnionego formularza zamówień .
 
Ceny
 
1.Wszystkie ceny podane na stronach internetowych portaart.pl są cenami brutto (zawierają podatek VAT).
2. Wiążącą dla transakcji jest cena widniejąca przy towarze w momencie złożenia przez Klienta zamówienia.
3. Przedstawione ceny nie są ofertą w rozumieniu art. 66 "Kodeksu Cywilnego".
 
Płatności i transport
 
1. Formy płatności:
            - pierwsze trzy transakcje są gotówkowe:
                                   - pobranie przez kuriera lub listonosza
                                   - przedpłata na konto
                                   - gotówka przy odbiorze osobistym
            - kolejne transakcje dla firm:
                                   - przelew
            - w szczególnych przypadkach formy płatności mogą być uzgadniane każdorazowo przez handlowca
2. Do każdego towaru dołączana jest faktura VAT lub paragon zgodnie z życzeniem Klienta.
3. Dostawa odbywa się na koszt klienta wg stawek wynikających z rodzaju spedycji, wagi oraz kwoty (w przypadku pobrania). Koszt określony jest w cenniku transportu, lub ustalany indywidualnie w przypadku większych zamówień
4. Przy składaniu zamówienia zostanie nadany indywidualny numer zamówienia, który należy zachować. Numer ten należy podać w przypadku przyszłych kontaktów ze sklepem, a w przypadku zapłaty przelewem należy go podać w tytule przelewu.
 
Reklamacje
 
1. Reklamacje i zwroty
            - W chwili odbioru prosimy Państwa o sprawdzenie stanu przesyłki. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia prosimy ten fakt zgłosić listonoszowi lub kurierowi dostarczającemu przesyłkę oraz skontaktować się z naszą firmą.
            - Towary wykazujące wady techniczne należy zgłaszać w ciągu 24h
            - Warunkiem przyjęcia zwrotu jest pozostawanie towaru w stanie kompletnym i niepogorszonym z uwzględnieniem oryginalnego opakowania
            - Zwrotowi nie podlegają koszty wysyłki.
            - Zwrot towarów odbywa się na koszt klienta, natomiast wysyłka poreklamacyjna na koszt sprzedawcy.
 
Ochrona prywatności
 
1. Zgodnie z ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U nr 133 poz. 883 z późniejszymi zmianami) informujemy, że podane przez Państwa dane osobowe będą objęte ochroną przed dostępem osób nieuprawnionych.
2. Dane osobowe zbierane są wyłącznie do użytku naszej firmy w celu realizacji dokonanych zamówień, usprawnienia i polepszenia jakości usług oraz w celach statystycznych.