Epson Digigraphie®

Opis skrócony
 
Sommerset Velvet FineArt Paper 255g
papiery Somerset zawsze cieszyły się uznaniem wśród profesjonalnych artystów i drukarzy. Somerset był znany z wysokiej jakości jeszcze w czasach, gdy papier produkowany był ręcznie (początki XVIII w.), a jego renoma rosła w kolejnych latach. Somerset Velvet FineArt Paper to papier bezkwasowy, wykonany w 100% z bawełny, przeznaczony do druku typu gicleé. Somerset Velvet, jak wszystkie innowacyjne produkty firmy Epson, został stworzony, aby zapewnić najwyższą możliwą rozdzielczość oraz najlepsze nasycenie kolorów.
 
Ultra Smooth FineArt Paper 325g
profesjonalni artyści potrzebują papieru, który potrafi oprzeć się próbie czasu. Ultra Smooth FineArt to bezkwasowy papier powlekany z obu stron, wykonany w 100% z bawełny. Nie zawiera ligniny ani związków chloru, a odpowiedni odczyn pH i dodatek węglanu wapnia zapewniają naprawdę długą żywotność. Wykonany na tradycyjnej maszynie cylindrycznej, posiada wyjątkowo gładką powierzchnię po obu stronach.
 
Watercolor Paper - Radiant White 190g
matowy papier o interesującej fakturze. Stanowi ciekawą alternatywę dla papierów powlekanych warstwą żywicy plastycznej. Watercolor Paper Radiant White posiada jasnobiałą powierzchnię oraz wysoki współczynnik dmax dzięki czemu doskonale nadaje się do akwareli, reprodukcji dzieł sztuki i fotografii.
 
Traditional Photo Paper 330g
bezkwasowy papier o gładkiej, jasnobiałej powierzchni. Dodatek barytu zapewnia charakterystyczny połysk, a nasycone kolory doskonale oddają wszystkie szczegóły fotografii. Papier, wykonany przy użyciu najnowszych technologii, jest stosunkowo gruby i gwarantuje jakość muzealną.
 
Velvet Fine Art Paper 260g
przez wielu uważany jest za najlepszy papier na świecie w swojej kategorii. Stosunkowo gruby i sztywny papier ceniony za to, że pomimo wyraźnej faktury nie zniekształca ona wydruków. Dzięki specjalnej powłoce zastosowanej również w Enhanced Matte Paper posiada bardzo dobre właściwości archiwalne.
 
Textured Fine Art Paper 225g
wyjątkowy papier wykonywany dla Epsona przez Crane & Co. (firma zajmująca się produkcją specjalistycznych papierów od 1801 roku). Biała powierzchnia zapewnia dokładną reprodukcję kolorów, a głęboka czerń pozwala uzyskać wysoki kontrast. Dzięki wyjątkowej fakturze papier gwarantuje prawdziwie artystyczne wrażenie.
 
Doubleweight Matte Paper 180g
papier o gładkiej, matowej powierzchni i zwiększonej gramaturze. Doskonały dla osób nie lubiących połysku, bardzo wiernie oddaje barwy i szczegóły zawarte na fotografiach. Epson Doubleweight Matte oferuje wysoką jakość wydruku przy korzystnej cenie.
 
Water Resistant Matte Canvas 375g 
płótno, które zaspokoi najwyższe wymagania profesjonalnych artystów i koneserów sztuki. Wykonane w 35% z bawełny i 65% z poliestru doskonale nadaje się do fotografii i reprodukcji dzieł sztuki. Jego delikatna faktura zapewnia prawdziwie artystyczne wrażenie. 
 
Premium Canvas Satin 370g
wyjątkowe płótno, które oprócz wyjątkowej faktury cechuje się również delikatnym połyskiem. Takie połączenie zapewnia wydrukom niepowtarzalne wrażenie. Płótno jest przyjemne w dotyku, a jego wodoodporna powierzchnia zapewnia przedłużoną trwałość. 
 
Cold Press Bright 330g
papier wykonany tradycyjną metodą na maszynie cylindrycznej. Co wyróżnia ten papier to połączenie intensywnej faktury i bardzo intensywnej bieli. Ważna zaletą papierów serii Cold Press/Hot Press jest nadzwyczajna ostrość wydruków.
 
Cold Press Natural 330g
papier o takiej samej fakturze co Cold Press Bright, ale pozbawiony wybielacza optycznego. Naturalna biel sprawia, że papier doskonale nadaje się do wydruku portretów i innych obrazów o ciepłych barwach. Ważna zaletą papierów serii Cold Press/Hot Press jest nadzwyczajna ostrość wydruków.
 
Hot Press Bright 330g
papier wykonany tradycyjną metodą na maszynie cylindrycznej. Wyróżnia go niezwykle gładka powierzchnia niespotykana wśród innych papierów typu FineArt. Papier doskonale nadaje się do obrazów i fotografii o gładkich przejściach tonalnych. Ważna zaletą papierów serii Cold Press/Hot Press jest nadzwyczajna ostrość wydruków.
 
Hot Press Natural 330g
papier o takiej samej fakturze co Hot Press Bright, ale pozbawiony wybielacza optycznego. Naturalna biel sprawia, że papier doskonale nadaje się do wydruku portretów i innych obrazów o ciepłych barwach. Ważna zaletą papierów serii Cold Press/Hot Press jest nadzwyczajna ostrość wydruków.
 
Epson Więcej
Powrót do Digigraphie
Powrót do Atramenty i podłoża