Dlaczego i dla kogo Digigraphie®?

 
Świat sztuki
Nie tylko artyści i muzea chcą więcej swobody, zauważalności i kontroli nad reprodukcjami, ale i klienci, którzy chcą jakości i trwałości swoich ulubionych dzieł. Fotograf nie tylko chwyta obraz na migawce, ale i drukuje zdjęcie, nadając mu określony układ. Możliwości są ogromne.

Większa zauważalność
Definicja mówi, że oryginalne dzieło jest niepowtarzalne. Technologia Digigraphie® oferuje artystom możliwość zwiększenia dystrybucji ich dzieł udostępniając wysokiej jakość wydruki w niewielkich nakładach.
Kontrola produkcji
Technologia druku Epson pozwala na kontrolowanie jakości i liczby dzieł. Technologia Digigraphie® firmy Epson uniemożliwia splagiatowanie, gdyż każda kopia jest numerowana, opatrzona znakiem i podpisywana. Każdy wydruk to część niewielkiej serii.
Druk na żądanie
Podstawową zaletą technologii Digigraphie® jest powtarzalność wydruków. Artysta może się decydować się na wykonanie poszczególnych prac z serii w dowolnych odstępach czasowych, a każda z nich będzie identyczna.
Lepsze wykorzystywanie dziedzictwa
Technologia Digigraphie® firmy Epson pozwala na przedłużenie „życia” danego dzieła. Artyści uzyskali nowe medium wyrazu i możliwość zwiększenia rozpoznawalności swoich dzieł. Jest to cenna alternatywa dla pojedynczych prac lub wydruków wielkonakładowych.
Galeria on-line
Artyści z nurtu Digigraphie® mają już własną stroną internetową: www.digigraphie.com. Każdy z nich ma możliwość zarejestrowania się i przedstawienia swoich Certyfikowanych prac Digigraphie w galerii online.
 
Żywe galerie
Technologia Digigraphie® firmy Epson otwiera nowe perspektywy przed galeriami. Ponieważ każdy wydruk Digigraphie® jest oryginalnym dziełem, numerowanym i podpisanym, galerie mogą poszerzyć działalność i sprzedawać limitowane serie reprodukcji szczególnie wartościowych prac ze swoich kolekcji.
dg1
Kolekcje Digigraphie®
Kolejną zaletą technologii Digigraphie® są kolekcje. Dotyczą one zmarłych artystów. Ich potomkowie mogą tworzyć wydruki Digigraphie i wystawiać w galeriach. Pozwala to na uczczenie artysty i jego dzieł.
 
Muzea dumne z dziedzictwa
Digigraphie® zdobywa coraz silniejszą sympatię muzeów z całej Europy. Zarówno prywatne, jak i publiczne placówki zaczęły oferować zwiedzającym możliwość nabycia doskonałej jakości cyfrowych kopii najsłynniejszych dzieł. Technologia Digigraphie® firmy Epson pozwala więc zwiedzającym wejść w posiadanie wyjątkowych, trwałych reprodukcji ulubionych obrazów lub zdjęć. To niesamowita okazja do wprowadzenia dziedzictwa artystycznego do domów. Kolekcje Digigraphie® Collection doskonale sprawdzają się podczas wystaw stałych i tymczasowych.

Digigraphie® w Luwrze
Podczas ostatniej wystawy dzieł malarza Jean-Auguste-Dominique Ingres (1780-1867) muzeum Louvre i stowarzyszenie RMN (stowarzyszenie narodowych muzeów we Francji) wykonało 12 limitowanych reprodukcji prac artysty. Było to możliwe dzięki zastosowaniu technologii Digigraphie® Collection firmy Epson.
ingres
 Inne muzea
Inne muzea również korzystają z dobrodziejstw technologii Digigraphie® firmy Epson w celu zwiększenia wartości poprzez sprzedaż limitowanych edycji wydruków w sklepach. Dzieła w ten sposób są sprzedawane np w muzeum Albert-Kahn koło Paryża i w muzeach New Monaco i The Orleans.
 
Powrót do Digigraphie