Nowa technika tworzenia sztuki

 
 Dzięki technologii stosowanej w drukarkach Epson oraz jakości tuszów UltraChrome™ firma Epson pobudza rynek sztuki, oferując artystom, galeriom i muzeom nowe możliwości.
 
Wybór papierów
Antonio Sa (Portugalia)
Uzyskanie statusu Digigraphie® zależy od stosowanych materiałów. Firma Epson wybrała szereg rodzajów wysokojakościowych papierów przeznaczonych do zastosowań Digigraphie® : gładki papier UltraSmooth Fine Art Paper i Textured Fine Art Paper, Canvas, tradycyjny papier fotograficzny Traditional Photo Paper oraz papier matowy Matte Paper z powierzchnią Diasec®. Wszystkie materiały zostały przetestowane w niezależnych laboratoriach i opatrzone gwarancją jakości. Lista materiałow została uzupełniona o materiały firm Canson i Hahmemuehle.
 
Podłoża Digigraphie

Digigraphie® – gwarantowana jakość
Firma Epson zorganizowała komitet recenzentów, w skład którego wchodzą fotograficy, rzeźbiarze i malarze. Cel: określić surowe kryteria i zasady używania znaku, zapewniające ujednolicenie w wielu różnych dyscyplinach sztuki i pozwalające na dostosowanie w przyszłości, w miarę rozwoju technologii. Komitet zajmuje się doradzaniem artystom w kwestiach adaptowania technologii firmy Epson do określonych zastosowań.
 
Powrót do Digigraphie